Boşverin gitsin ya o ne dedi bu ne dedi ile bebek mi yetişir. Düşünüyorum hamileliğin ilk gününden bu güne bana söylenen herşeyi bebeğime uygulasaydım veya kafaya taksaydım birincisi ve en önemlisi bebeğim şuan anne sütü alamazdı. Neden mi çünkü en yakınlarınız bile bazen iyilik yaptığını düşünüyor ve bebeğin her ağlamasında başınızda vah vah bebek doymuyor sütün az herhalde gelir ama merak etme ama şimdi biraz mama ver diye güya akıllarınca size destek oluyorlar, fakat bunu yeni doğum yapmış bebek her ağladığında çok üzülen ve anlam veremeyen tazecik annelere dediğinizde anne psikilojik olarak etkilenip strese kalıyor ve stres de doğrudan anne sütünün azalmasına neden oluyor. Bu süreç kısır döngü gibi devam ediyor ve süt olmadıkça veya azaldıkça anne daha da strese giriyor bu da tabi anne sütünün tamamen bitmesine neden oluyor.

Bu süreç kısır döngü gibi devam ediyor ve süt olmadıkça veya azaldıkça anne daha da strese giriyor bu da tabi anne sütünün tamamen bitmesine neden oluyor.

Doğum yapmış anne ziyaretlerine giden ablalar, teyzeler, neneler lütfen fikirlerinizi kendinize saklayın. Yeni doğum yapan annelerin önerilerinizden çok dinlenmeye ve bebeğiyle vakit geçirmeye bir de güleryüze ihtiyacı var.

Bebeklerimize afiyet olsun

Paylaş: